19th Special Forces Group (Airborne)

19. Skupina speciálních sil (Výsadková)

19. Skupina speciálních sil je mnohostraná jednotka s hlavní zodpovědností za Jihovýchodní Asii. Hlavním úkolem obou jednotek speciálních sil národní gardy je plánovat a podporovat speciální operace kdekoli na světě. Speciální operace jsou vedeny samostatně nebo v kooperaci s konvečními silami. Speciální síly se liší od konvečních sil v tom že jsou speciálně organizované, trénované a vyzbrojené aby dosáhly vojenských, politických, ekonomických nebo psychologických cílů použítím všech prostředků. Speciální síly plní rozkazy hlavního velení pro dosažení cílů národní bezpečnosti v míru i ve válce a tyto síly se staly integrální součástí velitelské strategie v míru.

19th SFG(A) je roptýlená přes osm států (Utah, Washington, Západní Virginia, Ohio, Rhode Island, Colorado, California, Texas). Velení, podpůrná jednotka a 1. prapor jsou v Utahu.

19th SFG má dvojitou misi: federální pro výcvik vojáků a jednotek pro speciální operace pro případ federální mbilizace; a státní misi pro podporu státu a místních agentur v případě nějaké katastrofy. Jako takoví, jsme zaměřeni na sílu a přípravenost. Cvičení pro zálohy (IDT) nebo víkendová cvičení jsou využity pro provádění tréninků které udržují nebo zlepšují or enhances pomíjivé individuální schopnosti. Výroční cvičení (AT) je využito pro teamový, sekční a rotní trénink. Velitelova strategie tréningu je využít JCS, JCET, CTC a Národní gradu Utah pro vylepšení kolektivních schopností vojáků speciálních sil.

V roce 1999 rota velení a rota podpory převzali svojí funkci (vytvořila základnu speciálních sil) jako experiment během IDT. Tento tvrdý program cvičení byl zaměřen na zdokonalování schopností které vyvyrcholilo ve Fort Lewis jako část JCS podporované cvičení ULCHI FOCUS LENS. Jako demonstrace našich schopností vést souběžný trénink pro nezůčastněné elementy jednotky během SFOB operací, kurz pro vysazovače seskoků (Static Line Jumpmaster Course) byl zařízen pro 58 spešláků ať z aktivní služby nebo od rezervistů během operací ve Fort Lewis.

Baliči padáků jednotky pomáhali s výsadky techniky v Avianu v Italii, 10.-24. dubna 1999. Přes 500 padáků a techniská pomoc baličů padáků byla použita pro RIARNG - Mezinárodní soutěž parašutistů v 15.-18. července 1999. Zdravotníci, doktoři a zubaři pomáhali obětem hurikánu Mitch, 1.-19. srpna 1999. Členové jednotky prováděli zdravotní podporu spojenecké operaci - Full Accounting, což byla část pomoci ztraceným vojáků z Vitnamu. Skupina pro pomoc rodinám skonzorovala projekt „Ponorka pro Santu“ který pomáhal rodinám o vánocích.

Padesát členů velení Speciálních operací, včetně členů z 19th SFG (A), bylo v Mongolsku ke konci roku 2001, na společném, výměnném cvičení a Mongolskou civilní obranou. Provedli seskoky z letadla Combat Talon II nad Ulaan Baatarem, v Mongolsku probíhaly dva týdny instrukcí které obsahovaly pomoc při přírodních katastrofách, výcvik červeného kříže a schozy potravinové pomoci.

Ze začátku prosince 2001 příslušníci Národní gardy z Utahu byli povoláni do aktivní služby na Střední východ. Výce než 50 členů 19th SFG bylo povoláno do akt. služby. Do týdne už byli ve Fort Knox. Odtud byli nasazeni na utajené místo na Středním východě.

2nd Battalion, 19th Special Forces Group (Airborne)

2. prapor, 19. Skupiny speciálních sil (Výsadkové)

19thSFG training

Ke konci listopadu 2001 2nd Battalion, 19th Special Forces zjistil že může být až na rok nasazen jako část operace Trvalá svoboda (Enduring Freedom). Cíl nasazení nebyl upřesněn. Okolo 300 členů druhého praporu (2/19th) dostalo ve středu rozkazy se připravit na akci při Trvalé svobodě. Jednotka bude poslána na jiné místo ve státech aby se kompletně připravila než bude povolána do zámoří do války.

2/19th SFG (Special Forces Group) obsahuje šest týmů zelených baretů, velící štáb a podpůrnou jednotku. Prapor je rozptýlený na území tří států, s velením v Kenově, rota A (A Company) je dislokována na Rhode Islandu, rota B (B Company) v Ohiu a rota C (C Company) v Západní Virginii. Dvě stovky vojáků má základnu v Kenově a dalších 100 sídlí v okresu Preston. Prapor se skládá z tří až pěti rot, roty mají 150-250 vojáků. Vojáci jsou trénováni v rozmanitých nekonvečních metodách, průzkumu, extrakci, atd. Občas jsou používani pro posílení konvenčních sil pro jejich doplnění. Část jednotky ze Západní Virginie má již bojové zkušenosti z Egypta a Haiti z předchozích 10ti let.

Rota A, 2. rota, Národní gardy Rhode Islandu (Rhode Island Army National Guard), sídlí na adrese: Middletown Armory, 106 Airpark Access Road, Middletown, Rhode Island 02842. Vojáci v této jednotce jsou plně vycvičení Zelení bareti (v odbornostech: MOS 18A, 180A, 18B, 18C, 18D, 18E, 18F, 18Z).

článek přeložen z anglického originálu:
http://www.globalsecurity.org/military/agency/army/19sfg.htm
http://www.globalsecurity.org/military/agency/army/2-19sfg.htm

 

 

<< Zpět